Valikko

F1 2016

Lisää autourheilusta »

Lisää autourheilusta »

Tilaa lehti

Tulossa Kanadan GP / 11.6.2017 21:00
Jäljellä 13P 2T 33M 18S

Tulokset ja taulukot

Formula 1
Päivitetty: 29.5.2017 18:00

Kuljettajien pistetilanne

SijaKuljettajaTalliVoitotPisteet
1Sebastian VettelFerrari3129
2Lewis HamiltonMercedes2104
3Valtteri BottasMercedes175
4Kimi RäikkönenFerrari067
5Daniel RicciardoRed Bull052
6Max VerstappenRed Bull045
7Sergio PérezForce India034
8Carlos SainzToro Rosso025
9Felipe MassaWilliams020
10Esteban OconForce India019
11Nico HülkenbergRenault014
12Romain GrosjeanHaas F1 Team09
13Kevin MagnussenHaas F1 Team05
14Pascal WehrleinSauber04
15Daniil KvyatToro Rosso04
16Jolyon PalmerRenault00
17Marcus EricssonSauber00
18Lance StrollWilliams00
19Fernando AlonsoMcLaren00
20Antonio GiovinazziSauber00
21Stoffel VandoorneMcLaren00
22Jenson ButtonMcLaren00

Valmistajien pistetilanne

SijaTalliVoitotPisteet
1Ferrari3196
2Mercedes3179
3Red Bull097
4Force India053
5Toro Rosso029
6Williams020
7Renault014
8Haas F1 Team014
9Sauber04
10McLaren00

Osakilpailujen tulokset

  • Australian GP

    Aika-ajotAika-ajot
    GP:n tulokset
    SijaKuljettajaTalliAika
    Q3
    1Lewis HamiltonMercedes1:22.188
    2Sebastian VettelFerrari1:22.456
    3Valtteri BottasMercedes1:22.481
    4Kimi RäikkönenFerrari1:23.033
    5Max VerstappenRed Bull1:23.485
    6Romain GrosjeanHaas F1 Team1:24.074
    7Felipe MassaWilliams1:24.443
    8Carlos SainzToro Rosso1:24.487
    9Daniil KvyatToro Rosso1:24.512
    Q2
    10Daniel RicciardoRed Bull1:23.989
    11Sergio PérezForce India1:25.081
    12Nico HülkenbergRenault1:25.091
    13Fernando AlonsoMcLaren1:25.425
    14Esteban OconForce India1:25.568
    15Marcus EricssonSauber1:26.465
    Q1
    16Antonio GiovinazziSauber1:26.419
    17Kevin MagnussenHaas F1 Team1:26.847
    18Stoffel VandoorneMcLaren1:26.858
    19Lance StrollWilliams1:27.143
    20Jolyon PalmerRenault1:28.244

    Tiedot tarjoaa Ergast

    SijaKuljettajaTalliLähtöruutuAikaPisteet
    1Sebastian VettelFerrari21:24:11.67225
    2Lewis HamiltonMercedes1+9.97518
    3Valtteri BottasMercedes3+11.25015
    4Kimi RäikkönenFerrari4+22.39312
    5Max VerstappenRed Bull5+28.82710
    6Felipe MassaWilliams7+1:23.3868
    7Sergio PérezForce India10+1 Lap6
    8Carlos SainzToro Rosso8+1 Lap4
    9Daniil KvyatToro Rosso9+1 Lap2
    10Esteban OconForce India13+1 Lap1
    11Nico HülkenbergRenault11+1 Lap0
    12Antonio GiovinazziSauber16+2 Laps0
    13Stoffel VandoorneMcLaren18+2 Laps0
    RFernando AlonsoMcLaren12Vibrations0
    RKevin MagnussenHaas F1 Team17Suspension0
    RLance StrollWilliams20Brakes0
    RDaniel RicciardoRed Bull0Power Unit0
    RMarcus EricssonSauber14Hydraulics0
    RJolyon PalmerRenault19Brakes0
    RRomain GrosjeanHaas F1 Team6Water leak0
    • R = keskeyttänyt
    • D = hylätty
    • E = suljettu pois
    • W = vetäytynyt kisasta
    • F = ei alittanut aika-ajojen karsintarajaa
    • N = ei sijoittunut

    Tiedot tarjoaa Ergast

  • Kiinan GP

    Aika-ajotAika-ajot
    GP:n tulokset
    SijaKuljettajaTalliAika
    Q3
    1Lewis HamiltonMercedes1:31.678
    2Sebastian VettelFerrari1:31.864
    3Valtteri BottasMercedes1:31.865
    4Kimi RäikkönenFerrari1:32.140
    5Daniel RicciardoRed Bull1:33.033
    6Felipe MassaWilliams1:33.507
    7Nico HülkenbergRenault1:33.580
    8Sergio PérezForce India1:33.706
    9Daniil KvyatToro Rosso1:33.719
    10Lance StrollWilliams1:34.220
    Q2
    11Carlos SainzToro Rosso1:34.150
    12Kevin MagnussenHaas F1 Team1:34.164
    13Fernando AlonsoMcLaren1:34.372
    14Marcus EricssonSauber1:35.046
    Q1
    15Antonio GiovinazziSauber1:34.963
    16Stoffel VandoorneMcLaren1:35.023
    17Romain GrosjeanHaas F1 Team1:35.223
    18Jolyon PalmerRenault1:35.279
    19Max VerstappenRed Bull1:35.433
    20Esteban OconForce India1:35.496

    Tiedot tarjoaa Ergast

    SijaKuljettajaTalliLähtöruutuAikaPisteet
    1Lewis HamiltonMercedes11:37:36.15825
    2Sebastian VettelFerrari2+6.25018
    3Max VerstappenRed Bull16+45.19215
    4Daniel RicciardoRed Bull5+46.03512
    5Kimi RäikkönenFerrari4+48.07610
    6Valtteri BottasMercedes3+48.8088
    7Carlos SainzToro Rosso11+1:12.8936
    8Kevin MagnussenHaas F1 Team12+1 Lap4
    9Sergio PérezForce India8+1 Lap2
    10Esteban OconForce India17+1 Lap1
    11Romain GrosjeanHaas F1 Team19+1 Lap0
    12Nico HülkenbergRenault7+1 Lap0
    13Jolyon PalmerRenault20+1 Lap0
    14Felipe MassaWilliams6+1 Lap0
    15Marcus EricssonSauber14+1 Lap0
    RFernando AlonsoMcLaren13Driveshaft0
    RDaniil KvyatToro Rosso9Hydraulics0
    RStoffel VandoorneMcLaren15Fuel pressure0
    RAntonio GiovinazziSauber18Accident0
    RLance StrollWilliams10Collision0
    • R = keskeyttänyt
    • D = hylätty
    • E = suljettu pois
    • W = vetäytynyt kisasta
    • F = ei alittanut aika-ajojen karsintarajaa
    • N = ei sijoittunut

    Tiedot tarjoaa Ergast

  • Bahrainin GP

    Aika-ajotAika-ajot
    GP:n tulokset
    SijaKuljettajaTalliAika
    Q3
    1Valtteri BottasMercedes1:28.769
    2Lewis HamiltonMercedes1:28.792
    3Sebastian VettelFerrari1:29.247
    4Daniel RicciardoRed Bull1:29.545
    5Kimi RäikkönenFerrari1:29.567
    6Max VerstappenRed Bull1:29.687
    7Nico HülkenbergRenault1:29.842
    8Felipe MassaWilliams1:30.074
    9Romain GrosjeanHaas F1 Team1:30.763
    10Jolyon PalmerRenault1:31.074
    Q2
    11Daniil KvyatToro Rosso1:30.923
    12Lance StrollWilliams1:31.168
    13Pascal WehrleinSauber1:31.414
    14Esteban OconForce India1:31.684
    Q1
    15Fernando AlonsoMcLaren1:32.054
    16Carlos SainzToro Rosso1:32.118
    17Stoffel VandoorneMcLaren1:32.313
    18Sergio PérezForce India1:32.318
    19Marcus EricssonSauber1:32.543
    20Kevin MagnussenHaas F1 Team1:32.900

    Tiedot tarjoaa Ergast

    SijaKuljettajaTalliLähtöruutuAikaPisteet
    1Sebastian VettelFerrari31:33:53.37425
    2Lewis HamiltonMercedes2+6.66018
    3Valtteri BottasMercedes1+20.39715
    4Kimi RäikkönenFerrari5+22.47512
    5Daniel RicciardoRed Bull4+39.34610
    6Felipe MassaWilliams8+54.3268
    7Sergio PérezForce India18+1:02.6066
    8Romain GrosjeanHaas F1 Team9+1:14.8654
    9Nico HülkenbergRenault7+1:20.1882
    10Esteban OconForce India14+1:35.7111
    11Pascal WehrleinSauber13+1 Lap0
    12Daniil KvyatToro Rosso11+1 Lap0
    13Jolyon PalmerRenault10+1 Lap0
    14Fernando AlonsoMcLaren15Power Unit0
    RMarcus EricssonSauber19Gearbox0
    RCarlos SainzToro Rosso16Collision0
    RLance StrollWilliams12Collision0
    RMax VerstappenRed Bull6Brakes0
    RKevin MagnussenHaas F1 Team20Electrical0
    RStoffel VandoorneMcLaren17Power Unit0
    • R = keskeyttänyt
    • D = hylätty
    • E = suljettu pois
    • W = vetäytynyt kisasta
    • F = ei alittanut aika-ajojen karsintarajaa
    • N = ei sijoittunut

    Tiedot tarjoaa Ergast

  • Venäjän GP

    Aika-ajotAika-ajot
    GP:n tulokset
    SijaKuljettajaTalliAika
    Q3
    1Sebastian VettelFerrari1:33.194
    2Kimi RäikkönenFerrari1:33.253
    3Valtteri BottasMercedes1:33.289
    4Lewis HamiltonMercedes1:33.767
    5Daniel RicciardoRed Bull1:34.905
    6Felipe MassaWilliams1:35.110
    7Max VerstappenRed Bull1:35.161
    8Nico HülkenbergRenault1:35.285
    9Sergio PérezForce India1:35.337
    10Esteban OconForce India1:35.430
    Q2
    11Carlos SainzToro Rosso1:35.948
    12Lance StrollWilliams1:35.964
    13Daniil KvyatToro Rosso1:35.968
    14Kevin MagnussenHaas F1 Team1:36.017
    15Fernando AlonsoMcLaren1:36.660
    Q1
    16Jolyon PalmerRenault1:36.462
    17Stoffel VandoorneMcLaren1:37.070
    18Pascal WehrleinSauber1:37.332
    19Marcus EricssonSauber1:37.507
    20Romain GrosjeanHaas F1 Team1:37.620

    Tiedot tarjoaa Ergast

    SijaKuljettajaTalliLähtöruutuAikaPisteet
    1Valtteri BottasMercedes31:28:08.74325
    2Sebastian VettelFerrari1+0.61718
    3Kimi RäikkönenFerrari2+11.00015
    4Lewis HamiltonMercedes4+36.32012
    5Max VerstappenRed Bull7+1:00.41610
    6Sergio PérezForce India9+1:26.7888
    7Esteban OconForce India10+1:35.0046
    8Nico HülkenbergRenault8+1:36.1884
    9Felipe MassaWilliams6+1 Lap2
    10Carlos SainzToro Rosso14+1 Lap1
    11Lance StrollWilliams11+1 Lap0
    12Daniil KvyatToro Rosso12+1 Lap0
    13Kevin MagnussenHaas F1 Team13+1 Lap0
    14Stoffel VandoorneMcLaren20+1 Lap0
    15Marcus EricssonSauber18+1 Lap0
    16Pascal WehrleinSauber17+2 Laps0
    RDaniel RicciardoRed Bull5Brakes0
    RJolyon PalmerRenault16Collision0
    RRomain GrosjeanHaas F1 Team19Collision0
    WFernando AlonsoMcLaren15Power Unit0
    • R = keskeyttänyt
    • D = hylätty
    • E = suljettu pois
    • W = vetäytynyt kisasta
    • F = ei alittanut aika-ajojen karsintarajaa
    • N = ei sijoittunut

    Tiedot tarjoaa Ergast

  • Espanjan GP

    Aika-ajotAika-ajot
    GP:n tulokset
    SijaKuljettajaTalliAika
    Q3
    1Lewis HamiltonMercedes1:19.149
    2Sebastian VettelFerrari1:19.200
    3Valtteri BottasMercedes1:19.373
    4Kimi RäikkönenFerrari1:19.439
    5Max VerstappenRed Bull1:19.706
    6Daniel RicciardoRed Bull1:20.175
    7Fernando AlonsoMcLaren1:21.048
    8Sergio PérezForce India1:21.070
    9Felipe MassaWilliams1:21.232
    10Esteban OconForce India1:21.272
    Q2
    11Kevin MagnussenHaas F1 Team1:21.329
    12Carlos SainzToro Rosso1:21.371
    13Nico HülkenbergRenault1:21.397
    14Romain GrosjeanHaas F1 Team1:21.517
    15Pascal WehrleinSauber1:21.803
    Q1
    16Marcus EricssonSauber1:22.332
    17Jolyon PalmerRenault1:22.401
    18Lance StrollWilliams1:22.411
    19Stoffel VandoorneMcLaren1:22.532
    20Daniil KvyatToro Rosso1:22.746

    Tiedot tarjoaa Ergast

    SijaKuljettajaTalliLähtöruutuAikaPisteet
    1Lewis HamiltonMercedes11:35:56.49725
    2Sebastian VettelFerrari2+3.49018
    3Daniel RicciardoRed Bull6+1:15.82015
    4Sergio PérezForce India8+1 Lap12
    5Esteban OconForce India10+1 Lap10
    6Nico HülkenbergRenault13+1 Lap8
    7Carlos SainzToro Rosso12+1 Lap6
    8Pascal WehrleinSauber15+1 Lap4
    9Daniil KvyatToro Rosso19+1 Lap2
    10Romain GrosjeanHaas F1 Team14+1 Lap1
    11Marcus EricssonSauber16+2 Laps0
    12Fernando AlonsoMcLaren7+2 Laps0
    13Felipe MassaWilliams9+2 Laps0
    14Kevin MagnussenHaas F1 Team11+2 Laps0
    15Jolyon PalmerRenault17+2 Laps0
    16Lance StrollWilliams18+2 Laps0
    RValtteri BottasMercedes3Power Unit0
    RStoffel VandoorneMcLaren20Collision0
    RMax VerstappenRed Bull5Collision damage0
    RKimi RäikkönenFerrari4Collision damage0
    • R = keskeyttänyt
    • D = hylätty
    • E = suljettu pois
    • W = vetäytynyt kisasta
    • F = ei alittanut aika-ajojen karsintarajaa
    • N = ei sijoittunut

    Tiedot tarjoaa Ergast

  • Monacon GP

    Aika-ajotAika-ajot
    GP:n tulokset
    SijaKuljettajaTalliAika
    Q3
    1Kimi RäikkönenFerrari1:12.178
    2Sebastian VettelFerrari1:12.221
    3Valtteri BottasMercedes1:12.223
    4Max VerstappenRed Bull1:12.496
    5Daniel RicciardoRed Bull1:12.998
    6Carlos SainzToro Rosso1:13.162
    7Sergio PérezForce India1:13.329
    8Romain GrosjeanHaas F1 Team1:13.349
    9Jenson ButtonMcLaren1:13.613
    Q2
    10Stoffel VandoorneMcLaren1:13.249
    11Daniil KvyatToro Rosso1:13.516
    12Nico HülkenbergRenault1:13.628
    13Kevin MagnussenHaas F1 Team1:13.959
    14Lewis HamiltonMercedes1:14.106
    15Felipe MassaWilliams1:20.529
    Q1
    16Esteban OconForce India1:14.101
    17Jolyon PalmerRenault1:14.696
    18Lance StrollWilliams1:14.893
    19Pascal WehrleinSauber1:15.159
    20Marcus EricssonSauber1:15.276

    Tiedot tarjoaa Ergast

    SijaKuljettajaTalliLähtöruutuAikaPisteet
    1Sebastian VettelFerrari21:44:44.34025
    2Kimi RäikkönenFerrari1+3.14518
    3Daniel RicciardoRed Bull5+3.74515
    4Valtteri BottasMercedes3+5.51712
    5Max VerstappenRed Bull4+6.19910
    6Carlos SainzToro Rosso6+12.0388
    7Lewis HamiltonMercedes13+15.8016
    8Romain GrosjeanHaas F1 Team8+18.1504
    9Felipe MassaWilliams14+19.4452
    10Kevin MagnussenHaas F1 Team11+21.4431
    11Jolyon PalmerRenault16+22.7370
    12Esteban OconForce India15+23.7250
    13Sergio PérezForce India7+39.0890
    14Daniil KvyatToro Rosso9Collision damage0
    15Lance StrollWilliams17Brakes0
    RStoffel VandoorneMcLaren12Accident0
    RMarcus EricssonSauber19Accident0
    RJenson ButtonMcLaren20Collision damage0
    RPascal WehrleinSauber18Collision0
    RNico HülkenbergRenault10Gearbox0
    • R = keskeyttänyt
    • D = hylätty
    • E = suljettu pois
    • W = vetäytynyt kisasta
    • F = ei alittanut aika-ajojen karsintarajaa
    • N = ei sijoittunut

    Tiedot tarjoaa Ergast